svetainiu kurimas logotipas
Open Navigation
+37060419884

Kurią valdymo sistemą pasirinkti elektroninei parduotuvei: WooCommerce ar Shopify

paleista elektronine parduotuve

WooCommerce ir Shopify yra populiariausios elektroninės komercijos platformos pasaulyje, kiekviena su savo stipriosiomis ir silpnosiomis pusėmis.

Prieš pradedant elektroninę prekybą, ypatingai svarbu pasirinkti jūsų poreikiams tinkamą platformą. Šiame straipsnyje padėsiu jums tai padaryti.

Kas yra Shopify

shopify turinio valdymo sistema

Shopify „yra viskas viename“ elektroninės prekybos platforma, kuri palengvina elektroninės parduotuvės kūrimą, mokėjimų sukūrimą ir prekių valdymą. Naudojant Shopify jums nereikės sukti galvos dėl hostingo, apsaugos ir panašių dalykų, nes parduotuvė bus talpinama Shopify serveriuose.

Kas yra WooCommerce

woocommerce turinio valdymo sistema

WooCommerce yra atviro kodo elektroninės prekybos įskiepis WordPress platformoje. Jis įgalina pasitelkti pačią galingiausią turinio valdymo sistemą ir naudoti ją elektroninei parduotuvei. WordPress naudoja apie 43% pasaulio tinklalapių. Natūralu, kad WooCommerce yra pati populiariausia el. prekybos platforma. Dėka atviro kodo, šią platformą galima įvairiai pritaikyti savo poreikiams įdiegiant papildomus plėtinius.

Taip pat atkreipkite dėmesį į prekių siuntimo galimybės, likučių valdymą, sąskaitų išrašymą, patogumą užsiimant dropšipinimu (dropshipping).

Toliau pagal aukščiau minėtus kriterijus pakomentuosiu, ką kiekviena platforma siūlo.

Shopify kaina

Shopify leidžia pradėti elektroninę parduotuvę lengvai, tačiau jums reikės mokėti mėnesinį abonentinį mokestį. Siūlomų trijų planų kainos: 29, 79 ir 299 doleriai atitinkamai. Į šią kainą įeina hostigas, SSL sertifikatas ir subdomenas su .myshopify.com galūne. Jei norite turėti savo domeną, skaitykite, kaip sukurti internetinę svetainę.

29 dolerių vertės planas leidžia turėti pilnai funkcionuojančią elektroninę parduotuvę. Galima pridėti neribotą kiekį produktų, dvi naudotojo paskyras, neribotą failų kiekį. Trečiųjų šalių įrankiai ir priedai į šį planą neįeina. Už juos teks mokėti papildomai. Turėdami bazinį planą už pavedimus turėsite mokėti 2,9% + 30 centų.

Jei norite naudoti trečiųjų šalių mokėjimo sistemas, ar verslo sąskaitą banke, kuri leistų tiesiogiai priimti elektroninius mokėjimus, mokėsite 2% nuo pavedimų. Su brangiausiu mėnesiniu planu už 299 šį mokestį sumažinsite iki 0,5%.

Norintiems prekiauti svetainėje, kuri nėra shopify platformoje, galima pasirinkti planą Shopify lite už 9 doleriu per mėnesį. Tai leis jums pridėti pirkimo mygtuką. Teoriškai galima turėti WordPress puslapį ir prie prekių pridėti Shopify mygtuką. Praktikoje tokiu atveju geriau naudoti WooComerce. Šį planą galima naudoti ir prekiaujant gyvai.

WooCommerce kaina

WooCommerce įskiepis yra atviro kodo, taigi prieinamas nemokamai. Jums reikės domeno, SSL sertifikato, ir hostingo. SSL seltifikatas elektroninei parduotuvei gali kainuoti 70 dolerių, tačiau yra galimybė jį gauti nemokamai. WooCommerce neima mokesčio už pavedimus.

Augant verslui gali tekti įsigyti WooCommerce mokamų plėtinių, tačiau dažnai galima rasti nemokamų alternatyvų. Jų palaikymas ir funkcionalumas paprastai būną žemesnio lygio nei mokamų.

Kas liečia kainą, aiškus nugalėtojas yra WooCommerce. Esant lankstiems porekiams atidaryti internetinę parduotuvę galima su mažomis papildomomis išlaidomis

Shopify paprastumas naudotis

shopify adminstratoriaus platforma

Shopify yra pilnai įdiegta platforma. Tai reiškia, kad jums nereikės rūpintis įdiegimu, veikimo sparta, atsarginėmis kopijomis, suderinamumu.

Iškart prisiregistravę galėsite galėsite pasirinkti iš daug nemokamų temų. Vedlys padės platformą pritaikyti savo poreikiams, pridėti prekių. Visas valdymas gerai optimizuotas, nugludintas, tačiau išrankesniems naudotojams gali pritrūkti individualizavimo galimybių.

WooCommerce paprastumas naudotis

woocommerce adminstratoriaus platforma

WooCommerce nėra pilnai įdiegta platforma. Tai reiškia, kad turėsite patys įsidiegti, rūpintis atnaujinimais, tvarkyti atsargines kopijas ir pasirūpinti svetainės saugumu. Egzistuoja daugybė nemokamų ir mokamų įskiepių, kurie padės jums automatizuoti dauguma šių procesų.

WooCommerce yra itin lanksti individualizavimui. Jus turite visišką platformos kontrolę. Galite pridėti įvairiausių funkcijų rinkdamiesi iš daugiau nei 60000 WordPress įskiepių.

Svetainės kūrimas nėra itin nugludintas. Toks didelis kiekis įskiepių ir funkcijų sukelia nemenką naštą išmokti visu tuo naudotis.

Jums reikės susikurti prekybininko paskyrą vienoje ar keliose iš tokių platformų kaip PayPal ar Stripe.

Viską susumavus paprasčiau naudotis yra Shopify sistema.

Mokėjimo būdai

atliekamas mokejimas elektronineje parduotuveje

Abi platformos siūlo daug pupuliariausių atsiskaitymo už prekes galimybių: PayPal, Stripe, Authorize.Net, Amazon Pay, Alipay ir kitas.

WooCommerce palaiko ir smulkesnius regioninius mokėjimo būdus.

Iš esmes mokėjimų strityje galima dėti lygiąsias.

Trečiųjų šalių integravimo galimybės

Shopify turi gerai veikiančią programų parduotuvę, kur galėsite pasirinkti iš šimtų programų visiems savo poreikiams: optimizuoti elektroninę parduotuvę paieškų sistemoms, plėtoti naujienlaiškį, siūlyti nuolaidas ir kitas funkcijas. Ši parduotuvė siūlo nemokamas ir mokamas programas, tačiau nemokamos programos dažnai integruoja mokamas trečiųjų šalių paslaugas. Dažniausiai tai mėnesinis abonentinis mokestis.

WooComerce turi žymiai daugiau trečiųjų šalių programų. Elektroninės komercijos optimizavimas paieškos sistemoms, parduotuvės veikimo optimizavimas, socialinių tinklų integracija – tai tik keletas pavyzdžių iš beveik neribotu galimybių. Taip pat galite pasamdyti profesionalų programuotoją, kuris sukurtų jūsų svetainei unikalią programą ar įskiepį.

Čia laimi WooCommerce, kur individualizavimo galimybės ženkliai didesnės.

Renkantis elektroninės parduotuvės platformą visų pirma reikia identifikuoti savo poreikius. Tuomet numatyti, kaip tuos poreikius įgyvendintų konkrečios platformos. Daugeliu atvejų pranašumą turi WooCommerce dėka savo lankstumo ir didelio populiarumo tiek tarp programuotojų, tiek tarp verslininkų.